TEKNOLOJİ – BİLİŞİM

 

“TEKNOLOJİ, BİLİM VE SANATTAN UZAK ÇOCUKLAR YETİŞTİREREK DÜNYAYI DEĞİŞTİRMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL, AKSİNE BU KAVRAMLARI BİZDEN İYİ ANLAYAN VE DOĞRU ŞEKİLDE KULLANAN ÇOCUKLARA İHTİYACIMIZ VAR.”

– MAC MAKER

 

Antalya’nın ilk ve tek Üretim Odaklı Bilgi İletişim Teknolojisi Eğitimleri ile çocuklara ve gençlere çok yönlü yaratıcı öğrenme ve üretme fırsatları sunuyoruz.

Kodlama, Robotik, Elektronik, 3DTasarım-Baskı ve Ahşap atölyeleri ile geleceğin girişimcilerini yetiştiriyoruz. Mentörleri eşliğinde öğrendikleri bilgilerden yola çıkarak inovasyon geliştirerek prototipler üretip, hazırladıkları projeleri ekip ruhuyla somut ürünlere dönüştürmelerini sağlıyoruz.

Böylece gelecekte yapacakları meslek her ne olursa olsun iş hayatlarında birer yönetici veya girişimci olmaları yolunda ilk adımlarını atmış olacaklar.

Atölyelerimiz her türlü donanımsal ekipmanlar ve son teknoloji materyaller ile hazırlanmış olup, proje üretimi için uygun hale getirilmiştir. Alanında uzman eğitmenlerimiz ile çocuklar atölyelerimizde hayallerindeki projeleri hayata geçirebileceklerdir.

Maker Atölye

Maker Hareketi, teknoloji ile kendin yap kültürünün birleşmesinden oluşan ve dünyada hızla yayılan bir akımdır. Bu kapsamda ahşap kullanılarak yapılan bir oyuncak araba, 3 boyutlu yazıcılar ile ihtiyaca bağlı olarak tasarlanan ve üretilen her türlü ürün, elektronik devreler kullanarak oluşturulan projeler “Maker Hareketi” kapsamında, “Maker Ruhu” ile yapılmış kabul edilir.

Maker Hareketi öncülerinden Dale Dougherty‘nin tanımına göre, “Maker ruhunun” temelinde;

  • REKABET YERİNE PAYLAŞIM,
  • PARA YERİNE YETENEK,
  • EZBER BİLGİ YERİNE DENEYİM  vardır.
3D TASARIM & BASKI , 3D KALEM (Tinkercad, SketchUp)
ROBOTİK

(Lego Wedo, Lego Boost, M-Bot, Mekanik Laboratuvarı)

ELEKTRONİK (Arduino, Snap Circuits,Makey Makey,Uno)
AHŞAP ATÖLYESİ

(Testere ve Zımpara Modülü, Torna Modülü, Matkap Modülü)

KODLAMA (Scratch Jr, Scratch, Blokly, Makeblock, Matatalab, Cpode&Go, Mind Robot)
SANAL GERÇEKLİK,

ARTTIRILMIŞ
GERÇEKLİK

(Chromwille, Unity)